Tokenizacja Bitcoinów w toku, ale udział w rynku wciąż niewielki

Wraz z przyspieszeniem tokenizacji Bitcoinów, jest on nadal w początkowej fazie, przynosząc wystarczająco dużo miejsca do rozwoju.
Wraz z rozwojem zdecentralizowanego przemysłu finansowego (DeFi), który przełamuje nowe rekordy, coraz więcej inwestorów wykorzystuje swoje Bitcoiny, aby czerpać korzyści z produkcji rolnej. Jednakże, pomimo faktu, że wartość Bitcoins w żetonach lub Bitcoins zablokowanych w sieci Ethereum wzrosła ponad dwukrotnie w ciągu jednego miesiąca w lecie, liczby są nadal niskie, zgodnie z kryptokurrency analytics Messari.

Renomowana firma analityczna opublikowała wczoraj swoje szacunki, twierdząc, że w 2020 roku Bitcoin Evolution został przeniesiony do sieci Ethereum o wartości 500 milionów dolarów. Oceniając wczorajszą średnią cenę 11,811 dolarów wiodącego światowego kryptociągu, na Ethereum znajdują się ponad 42 Bitcoiny.

 

Zgodnie z oświadczeniem firmy, 500 milionów dolarów stanowi zaledwie 0,3% całkowitej kapitalizacji rynkowej Bitcoinów, która wynosi ponad 216 miliardów dolarów. Niski wynik wskazuje, że możliwości dla obu zdecentralizowanych sieci są „trudne do zignorowania“, według analityków kryptokurrency.

Tokenizacja Bitcoinów odnosi się do procesu, który pozwala na przeniesienie, a nawet wybijanie żetonów związanych z Bitcoinami w sieci Ethereum. Tokeny związane z Bitcoinami lub inaczej tokenizowane Bitcoiny są tokenami ERC-20, które reprezentują Bitcoinów i są przez nie wspierane jeden do jednego. Tokenized Bitcoins pozwalają na szybszy transfer i integrację z portfelami Ethereum i zdecentralizowanych aplikacji.

Wrapped Bitcoin wiodący

Wrapped Bitcoin (WBTC) jest oczywistym liderem w aktywach tokenizacji Bitcoinów, pokrywającym 65% udziału w rynku. Według danych firmy Dune Analytics, obecnie ponad 37.300 WBTC (o wartości ponad 445 mln USD) jest zablokowanych na sieci DeFi.

Natomiast konkurent RenBTC, inny token ERC-20 związany z Bitcoinami, również umacnia swoją pozycję w DeFi z 24,4% udziałem w rynku. Łączna wartość zablokowana w aktywach wzrosła ponad pięciokrotnie w sierpniu, z 40,88 mln dolarów w pierwszym dniu miesiąca do 234,96 dolarów 31 sierpnia.

 

Wartość milionów dolarów jest zablokowana w protokołach zdecentralizowanych finansów (DeFi), zbudowanych na sieci Ethereum. Przemysł DeFi jest absolutnym liderem wzrostu w tym roku, który przetwarza ponad 9,5 miliarda dolarów wartości w momencie publikacji, według DeFiPulse. Tymczasem platformy pożyczkowe DeFi to te, które napędzają branżę najbardziej i na razie mają wartość ponad 4 miliardów dolarów. Pożyczki DeFi, czyli inaczej mówiąc – hodowla plonów, pozwalają nagradzać użytkowników odsetkami za posiadanie ich aktywów w poszczególnych protokołach pożyczkowych.

Inne sektory DeFi, takie jak zdecentralizowane giełdy (DEX) i instrumenty pochodne, mają odpowiednio ponad 3,55 mld USD i 1,02 mld USD łącznej wartości zablokowanej.